KONST / Litografier / Färglitografi 8605320
nr 860 5320
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Färglitografi, Allen Österlind, Flamencodansös, 107/200, signerad, motivet: 45x36
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 november 2013
kl 18:48:16
14/11 09:08:17
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind